Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

ZIELONA SZKOŁA - ZNÓW NAD MORZEM

W dniach od 4 do10 maja trzydziestu uczniów Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, pod opieką nauczycielek Krystyny Rykały, Marioli Piwowarczyk i Manueli Walczok, uczestniczyło w wyjeździe na „Zieloną szkołę” do Darłówka. Zakwaterowanie było w pięknym ośrodku wczasowo – rehabilitacyjnym „Gniewko”.

Pobyt był wypełniony atrakcjami. Codziennie uczestniczyliśmy w zajęciach na terenie ośrodka. Chodziliśmy na basen, gdzie pod czujnym okiem ratownika doskonaliliśmy naukę pływania. Czynnie uczestniczyliśmy w gimnastyce korekcyjnej, a po kolacji mieliśmy inhalacje. Spacerowaliśmy po plaży, gdzie budowaliśmy zamki z piasku, puszczaliśmy latawce i karmiliśmy łabędzie. Zwiedzaliśmy także atrakcje w okolicy. Widzieliśmy jedyny w Polsce rozsuwany most, zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich z XIV w., obecnie Muzeum  Regionalne w Darłowie, płynęliśmy tramwajem wodnym łączącym Darłowo z Darłówkiem. Byliśmy także na wycieczce autokarowej w „Wiosce Hobbistów” gdzie wyruszyliśmy na poszukiwanie pierścienia. Aby go zdobyć musieliśmy pokonać wiele trudności, rozwiązać zagadki, pomóc potrzebującym, i wystrzegać się niebezpieczeństw. Udało się mam wykonać wszystkie zadania i zdobyć pierścień w prawdziwej kuźni u kowala.

Na zakończenie pobytu zorganizowaliśmy ognisko z kiełbaskami i grami sportowymi. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, wypoczęci i z nowymi zapasami sił do nauki.

Mariola Piwowarczyk

wstecz